אין בתים רבים שיכולים לעבור את השנה ללא מזגן, ורצוי שיהיה זה מזגן איכותי ככל האפשר. זהו חשוב ביותר לעשות בחירה מושכלת של התקנת המזגן המתאים בכדי להימנע מהוצאות כספיות מיותרות של אלפי שקלים.עיקר הדגש, עם כן, צריך להיות מושם על התאמתו של המזגן לגודלו של החלל, וכן למאפיינים נוספים שלו. כיצד עושים זאת?

דירוג אנרגטי מזגן – המושג דירוג אנרגטי מקבל בשנים האחרונות התחשבות רבה בכל אשר קשור לקנייה של מוצרי חשמל. העלייה במודעות על שמירת איכות הסביבה וכן הרצון לחסוך בהוצאות החשמל הביתיות הפכו את הדירוג האנרגטי של מוצרי החשמל לבעל משמעות חשובה. קראו את המ

לאורך עשרות השנים האחרונות יצאו לשוק דגמים חדשים של מזגנים שנבדלו בעיקר בהספק, בעיצוב חדשני, בשיפורים שונים ובשכלולים חדשים כמו שלטים חכמים ומסכי תצוגה דיגיטליים. לאחרונה כובשים את השוק מזגנים עם טכנולוגיית אינוורטר שפותחה ביפן ויותר ויותר אנשים בוחרים להתקין מזגן אינוורטר.

הקיץ מגיע והטמפרטורות בחוץ עולות בקצב מהיר. זה הזמן המתאים להתקין מזגן חדש בבית וליהנות מטמפרטורה נעימה וממוזגת ומאפשרות לעבור את הקיץ בשלום. הדרך השכיחה לקירור בית או משרד עם מספר חדרים היא באמצעות התקנת מזגן מיני מרכזי.

יש בשוק מגוון רחב של מזגנים, ביניהם מזגן מיני מרכזי, מזגני אינוורטר מתקדמים, מזגן עילי ומזגן מפוצל. לאחר ההחלטה איזה מזגן לרכוש לבית חשוב להתייעץ עם החברה ממנה רוכשים את המזגן כיצד להתקין את יחידת הקירור והתשתיות של המזגן כך שישתלבו באופן הרמוני עם העיצוב בבית. אם בעבר הסתפקנו בתליית יחידת הקירור על קיר החדר או בעבודת גבס פשוטה להנמכת התקרה על מנת להתקין מזגן מיני מרכז

תוהים מהם הסימנים שמופיעים על השלט למזגן? להלן מדריך קצר מאת צוות טכנאי המזגנים המומחים שלנו שיסביר לכם מהו כל סימן ומשמעותו.

מזג האוויר בישראל מחייב אותנו לרכוש ולהתקין מזגן בבית ובמשרד, כך אנו יכולים לעבור את חודשי הקיץ החמים והלחים ללא סבל רב ובחודשי החורף הקרים ליהנות מחימום יעיל. עם זאת, רבים מכירים את תופעת הריח הרע שיוצא מהמזגן בעת הפעלתו, תופעה זו נפוצה בקרב כל המפעילים מזגן. לכן, טכנאי המזגנים
רבים מהישראלים תוהים איזה מזגן כדאי להם להתקין בביתם, מזגן מיני מרכזי או עילי. לכן, כדאי לדעת כי מערכת השיקולים לבחירת המזגן כוללת בין היתר מידות של החלל שמעוניינים לקרר, הספק של המזגן, דרישות התקנה, נוחות התפעול, צריכת חשמל, יעילות אנרגטית, עלות התקנת המזגן ומחיר המזגן. יש לציין כי מזגן מיני מרכזי מצויד במנוע המספק 2-7 כוחות סוס, בהתאם למספר וגודל החדרים שיש לקרר, בעוד מזגן מילי מציע הספק בטווח של 3/4 כוחות סוס עד ל- 4 כוחות סוס.
המזגן הוא החבר הכי טוב שלנו בקיץ, בלעדיו השהייה בבית הופכת לבלתי נסבלת בקיץ. הקיץ הישראלי הוא חם ודביק והמזגן הוא מה שמאפשר לנו ליצור סביבה נעימה במרחב הביתי ולא לסבול כל כך מהחום. בלעדיו ממש קשה לישון בלילה. כמובן שהוא יכול גם לחמם א
צוות טכנאי המזגנים המומחים שלנו מביא בפניכם מספר טיפים חשובים ביותר לטיפול נכון במערכת מיזוג האוויר שלכם.

אנו חיים במדינה חמה ומשנה לשנה הקיץ הישראלי הופך להיות חם וארוך יותר. לכן אין זה פלא כי כמעט בכל בית בישראל מותקן מזגן אחד לפחות, ישנם בתים בהם מותקן מזגן מרכזי או מיני מרכזי ויש בתים בהם מתקינים מספר מזגנים כדי לשלוט בהפעלת המיזוג בקיץ ובחורף. המזגן בבית או בעסק פועל שעות ארוכות וכמו כל מנוע ומערכת מכאנית וחשמלית מדי פעם יש לבצע תיקונים.

הקיץ כבר כאן, החודשים הקשים מבחינת עומס החום עוד לפנינו ואנחנו מחפשים כיצד להתקרר. כשהקיץ בפתח ויחד איתו מתחילים לצוץ שינויים שצריך לעשות במשרד או בביתנו , חלים גם שינויים באספקת החשמל. כדי שלא ניסבול מהחום הפתרון עברונו הינו השכרת מזגנים.

מקרר הינו מוצר אשר מתוכנן לעבוד שנים רבות וללא שום טיפול מיוחד. זה די שכיח לראות מקררים בני עשרות שנים אשר פועלים היטב אך למרבה הצער ניתן גם למצוא מקררים באיכות לא גבוהה אשר מתקלקלים לאחר מספר שנים ספורות. במידה ואתם שמים לב כי המקרר לא מקרר כמו בעבר, סביר להניח כי יש בו תקלה אשר דורשת תיקון. להלן פירוט התקלות הנפוצות ביותר במקררים וכיצד ניתן לתקנן.

המקרר הוא מכשיר חשמלי מאוד חשוב בבית. בצורת החיים המודרנית בה אנו רוכשים מזון בסופרמרקט וצריכים לאחסן אותו במקרר על מנת שיישאר ראוי למאכל. לכולנו יש מקרר בבית אך למרות זאת לא כולנו יודעים איך להשתמש נכון במקרר.

מטרתו של מקרר תעשייתי הוא לאחסן פריטים בטמפרטורה נמוכה ביותר ולאורך זמן. עקב השימוש המסחרי שלו, מקרר תעשייתי מצריך מאפיינים מורכבים ועמידים יותר מאשר מקרר ביתי, כמו גם קיבולת גבוהה יותר. כך למשל בעוד שקיבולת ממוצעת של מקרר ביתי נעה בין 400-800 ליטר, במקררים תעשייתיים הקיבולת הינה בעלת 4 ספרות.

המקרר לא מקרר כמו שצריך אך המקפיא עובד? להלן כל הסיבות האפשריות אשר עלולות לגרום לתקלה:

אם יש לכם מקרר אשר אינו משנה את מחזורו, או מקרר אשר מקפיא את הכול בתא ההקפאה וגם בתא הקירור, ישנו סיכוי טוב שיש לכם בעיה.

צוות המומחים שלנו ב-ע.ק מזגנים מפרט בפניכם מהם שני כשלי המזגן המובילים באמצע הקיץ.

הכירו את הסיבות הנפוצות לכך שמערכת מיזוג האוויר שלכם לא עובדת וכיצד אתם או טכנאי מזגנים מהימן יכולים לתקן את הבעיה.

אם אתם מעוניינים להפחית בעלויות התפעול וירידה בבלאי הציוד למיזוג אוויר, להאריך את חיי הציוד ולגרום לו לעבוד כמו שצריך ובצורה יעילה, אז ביצוע בדיקה תקופתית למערכת מיזוג האוויר שלכם הינה הכרחית.

צפו בסרטון הוידאו מבית תדיראן שיסביר לכם כל מה שצריך לדעת כדי לרכוש מזגן חסכוני ויעיל.

קניית מזגן חדש הינה צעד משמעותי. המזגן שבחרתם אמור ללוות אתכם למשך שנים רבות, להיתמך בשירות אמין ומקצועי, וכמובן – להיות חסכוני בחשמל.

הקדמה הטכנולוגית אשר באה לידי ביטוי בכל רבדי החיים, איננה מפספסת גם את ענף המזגנים כמובן ומדי שנה בשנה ניתן לראות חידושים בתחום המיזוג.

בחירת מזגן בצורה נכונה תסייע ביצירת הטמפרטורה המושלמת לשהייה בכל מתחם בעונת הקיץ או בעונת החורף. אם אתם עומדים לפני תהליך רכישת מזגן  יש צורך לתת את הדעת על לא מעט מונחים לבחירה בצורה הטובה ביותר.

בחירת מזגן בצורה נכונה תסייע ביצירת הטמפרטורה המושלמת לשהייה בכל מתחם בעונת הקיץ או בעונת החורף. אם אתם עומדים לפני תהליך רכישת מזגן  יש צורך לתת את הדעת על לא מעט מונחים לבחירה בצורה הטובה ביותר.

מערכת הגז במקרר היא לב ליבו של המקרר. ללא מערכת גז המבצעת את פעולתה בצורה תקינה, המקרר לא יקרר כראוי או שלא יקרר כלל. מדובר במערכת אשר מורכבת ממיכל גז ומצינורת גז. מכיוון שמערכת הגז של המקרר היא זו שאחראית של אופן הקירור שלו, הרי שבמידה שאתם חשים שהמקרר שלכם איננו מקרר כראוי, ראשית כל כדאי שתבחנו אם יש מספיק גז במקרר או שהגז ברח באופן כלשהו ממערכת הגז 

מקררים תעשייתיים פועלים ממש כמו מקרר ביתי רק בגדול יותר, כלומר הם עוצמתיים ומתקדמים יותר מבחינה טכנולוגית. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שממקררים תעשייתיים נדרשת יכולת גבוהה יותר, הן בתחום הקירור והן בתחום העמידות לאורך זמן במיוחד במדינת ישראל החמה.

אם המקרר שלכם מסוג אמנה אינו אוטם כפי שעשה זאת בעבר, ייתכן והבעיה נעוצה בגומיות המקרר. גומיות אלו אחראיות על בדוד המקרר ומאפשרות את סגירתו באופן הרמטי ומוחלט, אך כאשר הן נשחקות הן אינן מבצעות את פעולתן והמשמעות היא שהאוכל יכול להתקלקל. למעשה, אבחון התקלה נחשבת לפשוטה כי לרוב היא תבוא לידי ביטוי בהצטברות קרח במקרר.

המשך לקרוא כדי ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת על אופן פעולתו של מקרר וכיצד הוא עוזר לאוכל שלך לשמור על קור רוח.

האם המזגן של ביתכם אינו מקרר את ביתכם? אולי המזגן לא מחמם אבל מקרר?

ישנם מגוון של דברים שעלולים לגרום למזגן שלך לא לקרר את הבית כראוי.

מיזוג אוויר חיוני לנוחות בימי הקיץ החמים, ואם אתם שוקלים להוסיף מערכת קירור לביתכם, יש כמה אפשרויות. מיזוג אוויר מרכזי נוטה להיות הפופולרי ביותר, מכיוון שהוא מקרר את כל הבית, אך זו גם השקעה משמעותית. מזגן בכל חדר, או יחידות חלון, עולים פחות בתחילה, אך יש להם כמה חסרונות.

להלן רשימת תקלות במזגן טורנדו וכיצד לטפל בהן:

תקלות במקפיא עלולות לגרום לבעיות גדולות במטבח, ולהגביל את יכולות האחסון שלכם. כדי לעזור לכם לפתור תקלות במקפיא שלכם, ריכזנו מידע על כמה מהבעיות הנפוצות ביותר וכיצד לפתור אותן.

ניקוי מכונת כביסה ריח רע – מה גורם לריחות לא נעימים במכונת הכביסה וכיצד להימנע מהם?

אין דבר גרוע יותר מלפתוח את הדלת למכונת הכביסה ולהתמודד עם ריח רע. ריחות מגעילים במכונת הכביסה נגרמים על ידי שילוב של עובש, טחב וחיידקים. כשאתם מכניסים בגדים למכונת הכביסה, שמן גוף, לכלוך, שיער וחיידקים נלכדים באטם, בסיפון ובמתקן הניקוי. כדי לטפל בבעיה, יש לנו כמה טיפים פשוטים כיצד להיפטר מהריח הרע במכונת הכביסה.

כל המזגנים אוספים כמות לחות קטנה כחלק מהפעולה הרגילה שלהם. מזגנים מתקררים על ידי העברת אוויר דרך סליל אידוי. כשהאוויר מתקרר הוא מאבד מיכולתו להחזיק לחות ונוצרות טיפות מים. כאשר הכל פועל כראוי, אלה נאספים בתבנית טפטוף, ובהתאם לסוג המזגן שיש לכם נשאבים בבטחה החוצה או זורמים במורד קו ניקוז.

המזגן שלכם מצויד במספר מצבים לנוחיותכם. מלבד מצבי הקירור הסטנדרטיים, מהירויות המאוורר, בקרת שבשבת וכו', ישנם מצבים במזגן רבים נוספים שיכולים להיות מבלבלים ביותר! עם זאת, למידה עליהם יכולה לעזור מאוד בשמירה על הטמפרטורה המושלמת בבית.

המזגן לא מקרר? במדריך הבא יוצגו כל התקלות שיכולות לגרום לתופעה של מזגן לא מקרר.

יחידת המיזוג שלכם היא חלק גדול ממה שהופך את הבית שלכם לנווה מדבר של מנוחה ורגיעה. לאורך זמן, ייתכן שתבחינו שהיחידה שלכם עובדת קשה יותר כדי להשיג אותה רמת קירור כמו שפעם. כמו כן, החימום עשוי להיות פחות יעיל לאורך זמן.

איפוס המזגן והפעלתו מחדש היא לפעמים הדרך הטובה ביותר לכל התקלות במזגן הביתי.

המזגן התבלבל ובמקום להקפיא מרשה לעצמו לקפוא? מזגן יכול לקפוא עקב מחסור בגז או תנודות טמפרטורה במהלך החורף. במאמר זה נסביר מה גורם למזגן קפוא, ומה אתם יכולים לעשות בנידון.

מזגן מרעיש עלול לגרום לאי נוחות ולהוות מטרד. רעשים אלה יכולים להיגרם ממספר גורמים, כולל חלקים רופפים, רגליים מבודדות חסרות או שבורות, דליפות קירור, מדחס לא תקין, בעיות מכניות ותקלות חשמל בלוח הבקרה, כמו גם תחזוקה לקויה.

אתם מבחינים שהמזגן שלכם מקצר ודואגים מדוע זה קורה. יכולות להיות כמה סיבות לתופעת מזגן מקצר ובמאמר זה נדון ב-9 הסיבות העיקריות.

מה בעמוד זה? לחץ לפתיחת תוכן עניינים

קניתם שלט אוניברסלי למזגן ורוצים לדעת איך מקודדים ומכוונים שלט למזגן? המדריך הבא יעזור לכם לקודד באופן מהיר ומלא. כמו כן, צירפנו רשימת קודים למזגנים בה תוכלו למצוא את קוד המזגן שלכם במהירות.