החלפת גומיות למקרר אמנה - מדריך DIY

אם המקרר שלכם מסוג אמנה אינו אוטם כפי שעשה זאת בעבר, ייתכן והבעיה נעוצה בגומיות המקרר. גומיות אלו אחראיות על בדוד המקרר ומאפשרות את סגירתו באופן הרמטי ומוחלט, אך כאשר הן נשחקות הן אינן מבצעות את פעולתן והמשמעות היא שהאוכל יכול להתקלקל. למעשה, אבחון התקלה נחשבת לפשוטה כי לרוב היא תבוא לידי ביטוי בהצטברות קרח במקרר.
אתם מוזמנים להמשיך לקרוא ולגלות שהחלפת גומיות במקרר אמנה אינה עניין למקצוענים בלבד, כלומר גם אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם ולחסוך הרבה כסף. ורק כדי לסבר את האוזן – החלפת גומיות למקרר אמנה דרך טכנאי תעלה לכם 400-500 ₪ ובאופן עצמאי רק כ-150 ₪. רק חשבו על האוכל שניתן לרכוש בהפרש…

החלפת גומיות למקרר אמנה

אולי תופתעו לדעת אבל החלפת גומיות למקרר אמנה כוללת 4 שלבים פשוטים, כך שלמעשה כמעט כל אחד יכול לעשות זאת. אנחנו ממליצים לקרוא עד הסוף לפני שמנסים לבד מסיבה אחת – כדי לוודא שאתם אכן מסוגלים לעשות זאת בכוחות עצמכם. אז מוכנים להכיר את 4 השלבים מקרוב?

אז מה עושים?

  1. רכישת גומיות מתאימות מבחינת אורך ורוחב בהתאם לדגם מקרר האמנה שברשותכם, מידות המקרר ושנת הייצור שלו. הפרטים הנ"ל מופיעים בגב המקרר ע"ג התווית אבל תמיד ניתן לשאול את החברה.
  2. הברגת הברגים שמחברים את הגומיות לגוף המקרר ושמירתם להמשך.
  3. החלפת הגומיות הישנות בגומיות החדשות והברגת הברגים בחזרה.
  4. סגירת דלת המקרר למספר שעות כדי להבטיח שהוא אטום באופן מושלם. וטיפ מאיתנו – אם הגומיות החדשות עדיין קשות ולא אוטמות בשל כך במידה הנדרשת אפשר לרכך אותן. פשוט מרחו אותן בוזלין.

לסיכום

החלפת גומיות למקרר אמנה היא בהחלט משהו שאתם יכולים לעשות בכוחות עצמכם. אמנם תצטרכו קצת הבנה טכנית ומברג אבל מצד שני תחסכו הרבה כסף, כך שהשיקול כולו שלכם. בכל מקרה אנחנו ממליצים להקפיד על רכישה של גומיות מתאימות (ראו שלב מספר 1) מסיבה אחת – זהו השלב החשוב מכולם ובלעדיו שכרכם ייצא בהפסדכם וחבל. שיהיה בהצלחה ובתאבון.