למה חשוב לבצע בדיקה שגרתית למערכת מיזוג האוויר?

אם אתם מעוניינים להפחית בעלויות התפעול וירידה בבלאי הציוד למיזוג אוויר, להאריך את חיי הציוד ולגרום לו לעבוד כמו שצריך ובצורה יעילה, אז ביצוע בדיקה תקופתית למערכת מיזוג האוויר שלכם הינה הכרחית. בבדיקות תקופתיות שוטפות ניתן לבדוק את צורכי האנרגיה של המערכת שלכם ולאתר במדויק נקודות בעייתיות פוטנציאליות באמצעות ניתוח של האנרגיה ובדיקה מתי מערכת מיזוג האוויר פועלת בשימוש כבד, שימוש קל ומתי היא מאבדת אנרגיה. בדיקות שכאלו כוללות בדיקת רכיב-אחרי-רכיב של תקינות מערכת מיזוג האוויר שלכם בכדי שתוכלו לקבל את המיטב ממזעור אובדן האנרגיה ומקסום היעילות של המערכת.

בדיקה של מערכת מיזוג אוויר

בדיקה שגרתית הינה למעשה הערכה כוללת של:

  • הבידוד בבית או במשרד ומדידת זרם אוויר
  • הרגלי צריכת אנרגיה
  • בדיקת צנרת ויחידה פנימית/חיצונית, ועוד.

בהתאם לתוצאות של הבדיקה, ייתכן והצעדים הבאים יידרשו:

  • הוספה, עדכון או החלפה של ציוד
  • איטום צינורות ודליפות קטנות שנמצאו בחלונות או בדלתות
  • התקנה של בידוד צלולוז
  • הידוק צנרת

עשה זאת בעצמך?

בדיקה של מערכת מיזוג אוויר ביתית ניתנת לביצוע ע"י הבעלים באמצעות הכלים הנכונים. למרות שהבדיקה הזאת לא תהיה טובה ויסודית כמו של טכנאי מזגנים מקצוענים, בעלי בתים יכולים לערוך בדיקה ביתית פשוטה אך חרוצה ולגלות בעיות בהן הבית מאבד הרבה אנרגיה.

בדיקת אנרגיה ביתית עשה-זאת-בעצמך היא הדרך הטובה ביותר לעזור לקבוע איפה אתם יכולים לחסוך באנרגיה. דברים פשוטים כמו החלפת פילטרים בזמן יכולים לעזור לכם לחסוך בחשמל. אם הבחנתם שהבדיקה שעשיתם לא עזרה לכם להפחית את עלויות החשמל או את צריכת האנרגיה בחודש או שניים לאחר הבדיקה, מומלץ שתשקלו לקרוא לטכנאי מזגנים מומחה בתיקון ותחזוקה של מערכות למיזוג אוויר.

לכו על המומחה!

על מנת לקבל בדיקת מערכת מיזוב אוויר למשרד או לבניין דירות גדול זהו מומלץ ביותר לפנות לטכנאי מומחה שכן זמן הוא האתגר הגדול ביותר בסביבה מתוחה, שלא נדבר על הגודל והמורכבות של המשרד או הבניין. מומחי המערכות למיזוג אוויר, ובפרט טכנאי תיקון מזגנים הם בעלי ההכשרה והכלים שיעשו את העבודה. חוץ מלעזור לכם לזהות את אזורי הטיפול, מטרה נוספת של הבדיקה היא לשמור על המערכת שלכם עדכנית. בדיקת מערכת מיזוג אוויר שגרתית צריכה להתבצע לפחות פעם בשנה. מומלץ לבצע בדיקות פשוטות פעם ברבעון.

אנחנו מחויבים להפוך את הבית או המשרד שלכם לחסכוני באנרגיה

למרות שלחסוך כסף ואנרגיה היא המטרה בבדיקה של מערכת מיזוג אוויר, אסור לשכוח שגם הרווחה של בעלי הבתים והאנשים שעובדים בסביבת המשרד היא עדיפות חשובה. סביבה קרה, חמה או לחה מדי לא תעשה את האנשים שמחים, בריאים ופרודוקטיביים. יש רשימה ארוכה של שירותים שאנחנו יכולים להציע לכם בשביל לעזור למשרד או לבית שלכם לחסוך יותר תוך כדי שמירה על בריאותכם.