שני כשלי המזגן המובילים באמצע הקיץ

שני כשלי המזגן המובילים באמצע הקיץ

מהם כשלי המזגן הנפוצים ביותר אמצע הקיץ?

  1. מסנני אוויר מלוכלכים יכולים להמיט הרס על הביצועים של המזגן שלכם

החליפו את המסנן הסטנדרטי שלכם כל ארבעה שבועות. ניקוי ותחזוקת המסנן של גוף החימום שלכם הוא הרבה יותר חשוב ממה שאתם חושבים. מסנן אוויר מלוכלך של גוף חימום משפיע על הביצועים ואריכות הימים של יחידות החימום והמיזוג שלכם. מסנני אוויר מלוכלכים עולים לכם בכסף ונוחות אישית.

אפילו שאולי זה לא נראה כך, מסנן אוויר מתלכלך לאחר ארבעה שבועות ומגביל זרימת אוויר. ככל שהמסנן שלכם נסתם יותר, הוא פחות מסוגל לספק זרימת אוויר הולמת לתוך ומחוץ המערכת. משמעות הדבר היא שיחידת החימום והמיזוג שלכם תצטרך לעבוד קשה יותר כדי להביא את ביתכם לרמת הנוחות שאתם חפצים בה.

בין אם אתם רוצים אוויר חם בחורף או אוויר קר בקיץ, המאוורר בגוף החימום שלכם צריך לדחוף את האוויר הזה דרך המסנן לתוך כל החדרים בביתכם. כאשר זרימת האוויר מוגבלת, הביצועים של היחידה שלכם יורדים והיא מתחילה לעבוד שעות נוספות. מסנן נקי יהיה זול בהרבה מאשר תשלום לתיקון.

  1. סוללות מעבה מלוכלכות עולות לכם יותר ממה שאתם מדמיינים.

סוללת המעבה היא חלק מהמזגן הנמצא ביחידה החיצונית של ביתכם. אין לבלבל אותה עם סוללת המאייד הנמצאת בתיבת גוף החימום שלכם. בעוד שתפקידה של סוללת המאייד הוא לשאוב את החום אל מחוץ לביתכם, תפקידה של סוללת המעבה הוא לפזר את החום הזה לאוויר שבחוץ.

מה קורה כאשר סוללת המעבה מתלכלכת?

  • יעילות היחידה יורדת.
  • חשבון החשמל שלכם מתייקר.
  • היחידה פועלת למשך זמן ארוך יותר ולכן מורידה את תוחלת החיים של חלקיה.
  • הסיכון לכשל מוחלט של היחידה עולה.

הרכיבים העיקריים במערכת המזגן שלכם

בכדי להבין את המערכת בצורה טובה יותר, בואו נסתכל על הרכיבים הגדולים.

למערכת המיזוג המרכזית שלכם יש שני רכיבים: היחידה הפנימית, והיחידה החיצונית. הם פועלים במקביל בכדי לשמור על טמפרטורה נוחה בביתכם לאורך כל השנה.

יחידה פנימית

היחידה הפנימית ממוקמת בדרך כלל בתוך ארון או במרתף, והיא נמצאת ליד המקום בו מסנן גוף החימום שלכם ממוקם. היחידה מורכבת מתיבת סוללה המכילה את המאייד. המאייד מאפשר לנוזל הקירור (נוזל קירור הנמצא בתוך צינורות הסוללה הידוע לעתים בשם 'פראון') להתאייד ולספוג חום. ברגע שהחום נספג מביתכם, נשאר רק אוויר קר שזורם חזרה לביתכם.

בדיוק כמו שמים סופגים חום מהכיריים שלכם כדי לרתוח (או להתאייד), נוזל הקירור סופג חום מביתכם. זה אומר שגם מים וגם נוזל קירור הופכים מנוזל לאדים כאשר הם סופגים חום.

 

יחידה חיצונית

היחידה החיצונית ממוקמת בדרך כלל מאחורי הבית שלכם או בצידו, ושם החום שמגיע מתוך ביתכם מתפזר. היחידה מכילה מדחס, סוללת מעבה ומאוורר. החום הנספג מאוויר ביתכם מועבר לנוזל הקירור ולאחר מכן נשאב אל היחידה החיצונית. כאשר חום זה נספג ומועבר על ידי נוזל הקירור אל הסוללה החיצונית, הוא עובר דרך המדחס.

המדחס של מערכת המיזוג שלכם עושה את העבודה העיקרית של העברת נוזל הקירור דרך המערכת. זה חשוב משום שכך אנו יכולים להשתמש בנוזל הקירור שוב ושוב כדי לקרר את הבית שלנו. נוזל הקירור נדחס לכדי לחץ גבוה יותר ומועבר דרך הסוללה החיצונית המוכרת כמעבה. כאשר נוזל הקירור עובר דרך המעבה, המאוורר מספק אוויר סביבתי לאורך סוללת המעבה- דבר הגורם לקירור.

כאשר התהליך מושלם, החום המגיע מתוך ביתכם מתפזר אל האוויר מחוץ לביתכם. לאחר מכן, נוזל הקירור נשאב בחזרה פנימה וכל התהליך חוזר על עצמו.

זקוקים לשירות טכנאי מזגנים בחיפה והקריות? צרו עמנו קשר עוד היום ואנו נגיע אליכם במהירות האפשרית.