דירוג אנרגטי מזגן - המדריך המלא

דירוג אנרגטי מזגן – המושג דירוג אנרגטי מקבל בשנים האחרונות התחשבות רבה בכל אשר קשור לקנייה של מוצרי חשמל. העלייה במודעות על שמירת איכות הסביבה וכן הרצון לחסוך בהוצאות החשמל הביתיות הפכו את הדירוג האנרגטי של מוצרי החשמל לבעל משמעות חשובה. קראו את המדריך הבא מאת צוות טכנאי המזגנים המומחים שלנו שיעזור לכם לבצע רכישה חכמה של מזגן חדש לפי הדירוג האנרגטי שלו ובכך לחסוך בחשבונות החשמל בצורה משמעותית.

מה זה דירוג אנרגטי במזגנים?

דירוג אנרגטי במזגנים מגדיר את הטכנולוגיה של צריכת החשמל במזגן. דירוג אנרגטי גבוה משמעותו שהטכנולוגיה של המזגן יותר חסכונית ויעילה בצריכת החשמל.

דירוג אנרגטי מסומן באותיות G עד A  כאשר A מסמנת את הדירוג היעיל ביותר. כך, מזגן בעל דירוג אנרגטי A הוא הרכישה הטובה ביותר מבחינה טכנולוגית אשר משפיעה על יעילות תפוקת החשמל שלו.

לדוגמא:

מזגן בעל דירוג אנרגטי A יכול להפיק תפוקת קירור זהה לזו של מזגן בעל דירוג אנרגטי G אך הוא יצרוך פחות חשמל.

כיצד בודקים את הדירוג האנרגטי של המזגן?

בבואכם לרכוש מזגן חדש בדקו את תווית האנרגיה אשר מופיעה על גביו. תווית זו מדרגת את נתוני התפוקה וצריכת האנרגיה של המזגן כך שאתם יכולים לוודא כי עבור צריכת אנרגיה זהה תוכלו לקבל תפוקה גדולה יותר של קור או חום.

דירוג אנרגטי מזגן

דירוג אנרגטי של סוגי מזגנים:

לכל מזגן יש מקדם יעילות (COP) המהווה את היחס בין התפוקה להספק שלו. ככל שמקדם היעילות גדול יותר, כך "נצילות" המזגן גבוהה יותר, דהיינו: עבור אותה צריכה של אנרגיה נפיק תפוקה גדולה יותר של קור או חום.

לכל סוג של מזגן יש COP מינימאלי וככל שמקדם היעילות של המזגן גבוה יותר מהמינימום הנדרש, כך הוא יקבל דירוג טוב יותר.

מזגן דירוג אנרגטי

מזגנים דירוג אנרגטי – השוואה בין מזגנים בעלי דירוג A ו-G בעלי תפוקות קור זהות:

כאמור, יש לבדוק מהן נתוני התפוקה וצריכת האנרגיה של המזגן בכדי להבטיח ניצול גבוה ויעיל של תפוקתו. להלן טבלה אשר מציגה את נתוני צריכת החשמל בסוגי מזגנים שונים בהתייחס ליעילות שלהם ולמידת החיסכון בשימוש בהם.

דירוג אנרגטי מזגנים

זקוקים לעזרה?

צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון 04-374-1113