התקנת מזגן מיני מרכזי

הקיץ מגיע והטמפרטורות בחוץ עולות בקצב מהיר. זה הזמן המתאים להתקין מזגן חדש בבית וליהנות מטמפרטורה נעימה וממוזגת ומאפשרות לעבור את הקיץ בשלום. הדרך השכיחה לקירור בית או משרד עם מספר חדרים היא באמצעות התקנת מזגן מיני מרכזי.

התקנת מזגן מיני מרכזי

מהו מזגן מיני מרכזי?

מזגנים מיני מרכזיים נחשבים לפתרון איכותי ויעיל לקירור או חימום מבנים עם מספר חדרים. במקום להתקין מזגן בכל חדר ניתן להרכיב מערכת מיזוג מתקדמת הכוללת שלושה חלקים עיקריים- מדחס המורכב על הגג או על קיר מחוץ למבנה (בבית פרטי ניתן להתקין את המדחס בחצר), מעבה שתפקידו להעביר ביעילות את האוויר הממוזג לכל חלקי המבנה, ושרוולים דרכם האוויר הקר או החם מגיע לפתחים המותקנים בחדרי המבנה. למזגנים אלה יתרונות רבים כיוון שניתן לשמור על טמפרטורה אחידה בכל חללי המבנה, ניתן לווסת את עוצמת המיזוג באמצעות לוח בקרה או שלט, ובמידה ולא מעוניינים לקרר או לחמם את אחד החדרים ניתן לסגור בקלות את תריסי הפתח.

מתי מומלץ להתקין מזגן מיני

מרכזי?

התקנת מזגן מיני מרכזי מומלצת בבתים פרטיים, בדירות ובמשרדים בהם יש מספר חדרים אותם יש לקרר או לחמם. במקום להתקין מזגנים בנפרד בכל חדר ניתן למזג את הבית בקלות באמצעות הפעלת המזגן וכך ניתן ליהנות מטמפרטורה אחידה ונעימה בכל חדרי המבנה, בין אם זה בית, דירה או משרד. חשוב להדגיש כי ניתן להתקין את הדור החדש של המזגנים, מזגני אינוורטר חסכוניים ויעילים ששומרים על טמפרטורה יציבה, פועלים בשקט ותורמים לחיסכון ניכר בצריכת החשמל.

תכנון והתקנת מזגן מיני מרכזי

כדי להתקין מזגן מיני מרכזי יש להזמין חברה מקצועית ובעלת ניסיון רב בתחום מערכות המיזוג כמו חברת ע.ק מזגנים. נציג החברה מגיע לבית הלקוח (או למשרד) על מנת לייעץ כיצד ניתן להתקין את המזגן בבית, היכן למקם את הפתחים ועליו לבדוק את גודל החדרים כדי להתאים מזגן שיקרר או יחמם היטב את כל החדרים. יש לתכנן בפקידה את מערכת המיזוג למבנה כיוון שלרוב יש לבצע עבודות גבס להנמכת התקרה על מנת להעביר בצורה אסתטית את השרוולים להפצת האוויר הקר או האוויר החם. בנוסף, יש לתכנן היכן למקם את הפתחים והיכן להתקין את המדחס ואת המעבה. תכנון נכון מבטיח ללקוח מיזוג אוויר יעיל ואפקטיבי, והנאה מרובה מהמזגן החדש בביתו.

יתרונות של מזגן מיני מרכזי

למזגן מיני מרכזי יתרונות רבים בגלל יעילותו הרבה, עבודתו השקטה והאפשרות לקרר או לחמם את כל החדרים וחללי המבנה באמצעות הפעלת מזגן אחד, בהתאם לסוג המזגן ניתן לחסוך גם בעלויות החשמל. התקנת מזגן מיני מרכזי מונעת את הצורך להתקין מזגן בכל חדר ולכן מדובר גם בשיקול כלכלי משתלם לאורך זמן. בנוסף, ניתן להתקין את המזגן בשילוב עבודות גבס מעוצבות אשר תורמות למראה בבית, ויש מגוון פתרונות עיצוביים מרשימים ומיוחדים. כיום, ניתן להתקין מזגנים מיני מרכזיים חדשניים ואיכותיים עם מערכת בקרת אקלים המאפשרת שליטה מלאה על הטמפרטורה בכל חדר בנפרד. יתרון נוסף למזגן המיני מרכזי הוא נושא עלויות התחזוקה והתיקונים כיוון שאין צורך לתקן בכל פעם מזגן אחר אלא מבצעים תחזוקה למזגן אחד בבית.