החלפת תרמוסטט במקרר

אם יש לכם מקרר אשר אינו משנה את מחזורו, או מקרר אשר מקפיא את הכול בתא ההקפאה וגם בתא הקירור, ישנו סיכוי טוב שיש לכם בעיה.

לפני שאתם מתחילים לבדוק את תרמוסטט ההפשרה שלכם, וודאו שניתקתם את המקרר ממקור המתח. הדרך הפשוטה ביותר היא לנתק את היחידה משקע החשמל. לחילופין, ניתן לכבות את המתג המתאים בלוח החשמל, או שתוכלו להסיר את הנתיח המתאים, במידה ולוח החשמל בביתכם משתמש בנתיחים.

החלפת תרמוסטט במקרר

איך לבדוק את התרמוסטט של המקרר?

  • אתרו את תרמוסטט ההפשרה של המקרר. תצטרכו להסיר כל חפץ שעשוי להפריע לכם בדרך, כגון תכולתו של המקפיא, מדפים, חלקים של מכונת הקרח, הפאנל של גב המקרר, הפאנל של גב המקפיא ו/או התחתית של המקפיא. התרמוסטט מחווט עם המפשיר על כן כאשר התרמוסטט פתוח, המפשיר כבה.
  • הפאנל שתצטרכו להסיר כנראה יהיה מחוזק למקומו על ידי הדקי חיזוק ו/או ברגים. הסירו את הברגים בעזרת מברג מתאים בכדי לשחרר את הדקי החיזוק שמחזיקים את הפאנל במקומו.

במקררים ישנים יותר אולי יידרש ממכם להסיר את כיסוי הפלסטיק לפני שתוכלו לגשת לרצפת המקפיא. הסירו את הכיסוי בעדינות, הוא שביר למדי.

  • ישנם שני חוטים המובילים מהתרמוסטט אשר מחוברים למסופים בעזרת חיבורים נתיקים. משכו את החיבורים בשביל לשחרר את החוטים מהמסופים שאליהם הם מחוברים. אולי תזדקקו לשפיץ פלאייר לשם ביצוע הפעולה.
  • המשיכו בהסרת התרמוסטט. ישנו סיכוי שהתרמוסטט מחוזק למקומו בעזרת בורג, הדק חיזוק או מהדק. התרמוסטט והמהדק בדגמים מסוימים באים כיחידה אחת. בדגמים מסוימים, התרמוסטט מהודק סביב צינורות האידוי ובמקרים אחרים, התרמוסטט ניתן להסרה על ידי הפעלת לחץ על הדק החיזוק ומשיכת התרמוסטט למעלה.
  • כוונו את הרב מודד שלכם למאפיין R X 1 אום. געו עם כל אחד מהקצוות המוליכות של המודד בחוטים של התרמוסטט. כשהתרמוסטט הינו קר, התוצאה במודד אמורה להראות אפס. אם הוא חם (כל מעלה בין 4 ל-32 מעלות צלסיוס), אזי התוצאה אמורה להיות אינסוף. אם התוצאות המוצגות פה שונות מהתוצאות שיוצאות לכם בבדיקה, עליכם להחליף את התרמוסטט.

זקוקים לעזרה?

אנו מציעים שירותי טכנאי מקררים בחיפה והקריות. צוות המומחים שלנו יישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה או בעיה.