מדריך לשימוש נכון במקרר

המקרר הוא מכשיר חשמלי מאוד חשוב בבית. בצורת החיים המודרנית בה אנו רוכשים מזון בסופרמרקט וצריכים לאחסן אותו במקרר על מנת שיישאר ראוי למאכל. לכולנו יש מקרר בבית אך למרות זאת לא כולנו יודעים איך להשתמש נכון במקרר.

כאשר אתם משתמשים במקרר עליכם לשים לב כיצד הוא מתנהג וכיצד הוא פועל ולהיות מודעים לבעיות המתעוררות בו. הבעיות המתעוררות במקרר עלולות לפגוע בסופו של דבר בתפקודו של המקרר וגם להגדיל את צריכת החשמל. אך אין מדובר אך ורק בעניינים טכניים, יש לשים גם דגש על צורת האחסון של המוצרים במקרר. בסופו של דבר מטרת הטמפרטורה הנמוכה היא להפחית את כמות הבקטריות אך חשוב לדעת שישנן דרכים אחרות שאותם צריך ליישם בשביל להפחית את כמות הבקטריות. אז להלן כמה טיפים לשימוש נכון במקרר.

מדריך לשימוש נכון במקרר

טיפ 1 – הקפידו על איטום דלת המקרר

על דלת המקרר ישנן רצועות גומי מיוחדות האחראיות על איטום המקרר. במקררים ישנים אנו הרבה פעמים רואים שרצועות אלו נפגמות ועל כן דלת המקרר לא נסגרת טוב. כאשר דלת המקרר אינה אטומה לחלוטין המקרר צריך להתאמץ בשביל לשמור על הקור של המוצרים אשר בפנים, דבר אשר מתבטא בחשבון החשמל שלכם וגם מקצר את חיי המקרר.

טיפ 2 – מיקום המקרר

על מנת שמערכת הקירור תעבוד נכון יש לשמור על המרווחים בין אחורי המקרר לבין הקיר וגם מצדדיו של המקרר. בהוראות היצרן תמיד תוכלו למצוא פרטים לגבי המרחק שיש לשמור. מרחק זה הכרחי לצורך הפעילות התקינה של המקרר.

טיפ 3 – שמירה על ניקיון המקרר

ניקיון המקרר חשוב מאוד מכיוון שבתוכו אנו מאחסנים את כל המזון שאנו אוכלים. לכלוך וזוהמה מביאים להיווצרות בקטריות שונות ומסוכנות ולכן חשוב לשמור על ניקיון וסטרליזציה של המקרר. בסופו של דבר המקרר הוא מערכת אשר נועדה לשמור על האוכל מפני בקטריות בזכות טמפרטורה נמוכה אך אם לא נשמור על ניקיונו נקבל הרבה מאוד בקטריות.

אם תקפידו על כללים בסיסיים אלו תוכלו ליהנות מאחסנה נכונה של מוצרי המזון ותפחיתו את הסיכוי למגוון מחלות זיהומיות שמקורן באוכל ותנאי איחסון לא נאותים.