מקררים למסעדות – איך תבחרו מקרר תעשייתי למסעדה שלכם?

אמנם מקררים תעשייתיים פועלים ממש כמו מקרר ביתי רק בגדול יותר, כלומר הם עוצמתיים ומתקדמים יותר מבחינה טכנולוגית. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שממקררים תעשייתיים נדרשת יכולת גבוהה יותר, הן בתחום הקירור והן בתחום העמידות לאורך זמן במיוחד במדינת ישראל החמה.

מקררים למסעדות

אז איך בוחרים מקררים למסעדות?

אנחנו ממליצים לבחור במקררים ירוקים וידידותיים לסביבה כדי להרויח פעמיים: גם חסכון באנרגיה וגם חסכון בחשמל. מכיוון שבמסעדות המקררים התעשייתיים עובדים נון-סטופ זהו חסכון שלא יסולא בפז.

בנוסף, אנחנו ממליצים לרכוש מקררים למסעדות עם מערכות טכנולוגיות מתקדמות בתחום הבקרה והשליטה, למשל מערכת שמתאימה את עצמה מבחינת אופן הקירור ועוצמתה בהתאם לדרישות. גם כאן החידוש מתבטא בחסכון שיכול הגיע לאלפי שקלים בחודש מבחינת חשבון החשמל.

לא להתפשר

ההמלצה הכי חשובה שלנו בתחום המקררים התעשייתיים היא פשוט לא להתפשר ולרכוש מקרר איכותי. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמקררים באיכות ירודה פשוט פוגעים בטריות ובאיכות של המזון, כלומר הם יכולים לגרום לנזק תדמיתי וכספי למסעדה שיתבטא אף הוא באופן כלכלי. ובינינו – מסעדה שאנשים לא מבקרים בה בגלל איכות ירודה פשוט תיסגר תוך זמן קצר.

לכן אנחנו ממליצים לרכוש מקררים למסעדות מנירוסטה וזאת משתי סיבות : נירוסטה מונעת שחיקה ומבטיחה שמירה על רמה הגיינית גבוהה. כמו כן, אנחנו ממליצים להתאים את המקרר לדרישות המסעדה ולא להיפך, למשל מבחינת שטח אחסון. בטח תשמחו לדעת שכיום ניתן לרכוש מקררים למסעדות במגוון גדלים שמתאימים למטרות שונות, למשל מקררי תצוגה.

וזה לא הכל

כיום גם ניתן להתאים את המקררים למסעדות לפי המזון שמאוחסן בהם, למשל בשרים, מוצרי חלב,  שתייה קרה ואפילו יש מקררים ייעודיים וייחודיים לפיצות. למעשה, טעות נפוצה היא לרכוש מקרר אחד או מקררים מסוג דומה לקירור של מגוון מאכלים.

התאמת המקרר למזון נחשבת לחשובה במיוחד ויש כאלו שאומרים שבה טמונה הצלחת המסעדה. לנו לא נותר אלא להסכים מסיבה אחת – השמירה על טריות ואיכות המזון היא הבסיס של כל מסעדה וזה בדיוק תפקיד המקרר.

הגודל לא קובע?

אולי תתפלאו לדעת אבל בתחום המקררים למסעדות הגודל כן קובע. למעשה, גודל המקרר הוא שיקבע כמה מהמזון שהכנתם יישמר וכמה ייזרק לפח. ועוד לא דיברנו על מקרר לאחסון חומרי גלם שיקבע הלכה למעשה כמה מנות תגישו. אז לסיכום מקררים למסעדות הן עניין רציני כך שמומלץ להתייעץ עם המומחים לפני רכישתם.