מקרר לא מקרר - המקפיא עובד

המקרר לא מקרר כמו שצריך אך המקפיא עובד? להלן כל הסיבות האפשריות אשר עלולות לגרום לתקלה:

מקרר לא מקרר - המקפיא עובד

מאוורר אידוי – מנוע מאוורר אידוי לא מסתובב

מאוורר זה מושך אוויר קר דרך סלילי האידוי ומזרים אותו לתא ההקפאה. אם הוא אינו מסתובב, או שישנה תקלה במנוע, המקרר לא יקרר.

סלילי אידוי מכוסים בקרח

במקרר שלכם ישנו רכיב שנקרא דוד הפשרה. רכיב זה פועל מספר פעמים ביום ותפקידו הוא להפשיר קרח או כפור שמצטבר על סלילי האידוי. אם דוד ההפשרה מתקלקל, קרח יצטבר על סלילי האידוי. במצב שבו הסלילים מכוסים בקרח, האוויר לא יכול לזרום כמתוכנן, והמקרר לא יקרר כמו שצריך. במידה והסלילים מכוסים בקרח, יש לכם בעיה במנגנון ההפשרה. סביר להניח שתצטרכו להחליף את דוד ההפשרה על מנת לסדר את התקלה.

תרמוסטט – לא מבקר טמפרטורה

חלק זה מבקר את טמפ' המקרר ומשקף את הטמפ' על לוח הבקרה של המחשב הראשי. לוח זה מווסת את הזרם למדחס ולמאוורר האידוי. אם ישנה תקלה בתרמוסטט, הטמפ' לא תבוקר, והמקרר לא יקרר כמו שצריך. המדחס לא יעבוד, או יעבוד לעיתים תכופות יותר. במידה והתרמוסטט תקול, יש להחליפו.

בקרת סוגר – לא נפתח או תקול

חלק זה נפתח ונסגר כדי לתת לאוויר קר לזרום לתא הקירור. כשהסוגר אינו נפתח, אוויר קר לא יזרום לתא הקירור. יש לבדוק ויזואלית את הסוגר ולוודא האם הוא תקוע במצב סגור. במידה והוא תקול – יש להחליף כמה שיותר מהר.

בקרת הפשרה – קרח מצטבר על הסלילים

חלק זה "מחליט" באיזו תכיפות להפעיל את תהליך ההפשרה. אם חלק זה תקול, תהליך ההפשרה לא יחול במקרר וקרח יצטבר על הסלילים. כשהסלילים מכוסים בקרח, המקרר "ינסה" להמיס אותו ע"י פליטת חום. במצב כזה, המקרר מתחמם, וכתוצאה זה יכול לגרום לתא הקירור להיות חם, בעוד שתא ההקפאה קר.

לוח בקרת טמפרטורה – לא שולח זרם

לוח זה מזרים זרם חשמלי למדחס ולמאווררים. אם הוא מתקלקל, הוא לא ישלח זרם לחלקים אלו. יש לבחון את החלקים ולהחליף בהתאמה כדי לתקן את בעיית הטמפרטורה במקרר.

טכנאי מקררים בחיפה

זקוקים לשירות טכנאי מקררים בחיפה? אנו נשמח לעמוד לשירותכם בכל שעה.