מזגן אינוורטר

לאורך עשרות השנים האחרונות יצאו לשוק דגמים חדשים של מזגנים שנבדלו בעיקר בהספק, בעיצוב חדשני, בשיפורים שונים ובשכלולים חדשים כמו שלטים חכמים ומסכי תצוגה דיגיטליים. לאחרונה כובשים את השוק מזגנים עם טכנולוגיית אינוורטר שפותחה ביפן ויותר ויותר אנשים בוחרים להתקין מזגן אינוורטר. טכנולוגיה זו חוסכת משמעותית בצריכת החשמל, מאריכה את חיי המדחס ומאפשרת לקבע את הטמפרטורה במבנה ביעילות וללא התנודתיות אשר מאפיינת מזגנים רגילים.

מזגן אינוורטר

מהו מזגן אינוורטר?

כאמור, טכנולוגיית המזגנים החדשה הנקראת אינוורטר פותחה ביפן בשנים האחרונות ומיד זכתה להצלחה בכל העולם בגלל יתרונותיה הרבים. מזגן אינוורטר מצויד במדחס חדשני ומתקדם שממשיך לעבוד באופן רציף כל עוד המזגן דלוק. מהירות הפעולה של המדחס משתנה בהתאם לתרמוסטט ולכן עבודת המדחס שקטה ויעילה יותר. טכנולוגיית אינוורטר מווסתת את המתח החשמלי של המדחס והיא שולטת על רמת התפוקה של המדחס ומכאן היעילות הרבה של מזגנים בטכנולוגיית אינוורטר והסיבה לחיסכון הניכר בצריכת החשמל, עד כ- 40% פחות מצריכת החשמל של מזגנים בטכנולוגיה רגילה.

למעשה, מזגן עם טכנולוגיית אינוורטר מתחיל לעבוד ב- 100% צריכת חשמל אך ככל שחלל המבנה או החדר מתקרר יותר עוצמת המדחס פוחתת ולכן המזגן צורך פחות חשמל. במזגנים בטכנולוגיית אינוורטר מותקנים שני כרטיסי פיקוד, אחד ביחידה החיצונית והשני ביחידה הפנימית במטרה לווסת באופן יעיל פעולת המזגן והשמירה על טמפרטורה קבועה במבנה.

יתרונות של מזגן אינוורטר

מזגני אינוורטר מציעים יתרונות רבים ובראשם צריכת חשמל הנמוכה עד 40% מצריכת החשמל של מזגנים רגילים וכן, אורך החיים של מדחסי אינוורטר ארוך יותר בהשוואה למדחסים של מזגנים רגילים. כמו כן, המדחס עובד באופן קבוע ושקט כך שאין את הרעשים המלווים מזגנים רגילים כאשר המדחס נכנס לפעולה, וחשוב להדגיש כי מדחס בטכנולוגיית אינוורטר מפיק כ- 50% פחות רעש ויש לכך תורמה חשובה גם לאיכות הסביבה ולחוויית השינה בחדרים. מזגן אינוורטר מצטיין בשמירה על טמפרטורה קבועה בהשוואה לטכנולוגיות הקודמות וכך ניתן להימנע מהתנודתיות של הטמפרטורה אשר מאפיינת מזגנים רגילים. חשוב לציין כי מזגנים בטכנולוגיית אינוורטר מצטיינים גם במהירות הקירור או חימום הבית וכך במקום להמתין דקות ארוכות עד שהמזגן מתחיל לקרר בימות הקיץ הלוהטים ניתן להגיע לבית, להפעיל את המזגן וליהנות במהירות מקירור יעיל. אם לא די בכך, הרי מזגני אינוורטר מתמודדים היטב עם תופעת ייבוש האוויר כאשר מחממים את הבית או המשרד.

מזגנים בטכנולוגיית אינוורטר נחשבים לירוקים ואיכותיים יותר בגלל תרומתם הרבה לשמירה על איכות הסביבה. מזגנים אלה צורכים פחות חשמל ולכן מזהמים פחות את האוויר וכמו כן הם מפחיתים משמעותית את רמת הרעש ותורמים לאיכות חיים גבוהה יותר.

מתי משתלם לקנות מזגן אינוורטר?

כדאי לדעת כי מזגן אינוורטר יקר יותר ממזגן רגיל, לכן אם בכוונתכם לרכוש מזגן עם הספק נמוך לקירור חדר אחד בבית לא בהכרח משתלם לרכוש מזגן זה. מזגני אינוורטר מתאימים במיוחד למיזוג (קירור או חימום) מבנים גדולים אך הם מיועדים גם לבית ומהווים חלופה משתלמת למזגנים גדולים בהספק של 2.5- 3 כוחות סוס. לכן, בבתים גדולים מומלץ להתקין מזגן עם טכנולוגיית אינוורטר וניתן ליהנות מחיסכון ניכר בהוצאות החשמל ובאורך חיים גבוה יותר בהשוואה לדגמים של מזגנים מהדור הקודם.