תיקון נזילות מים מהמזגן

המזגן הוא החבר הכי טוב שלנו בקיץ, בלעדיו השהייה בבית הופכת לבלתי נסבלת בקיץ. הקיץ הישראלי הוא חם ודביק והמזגן הוא מה שמאפשר לנו ליצור סביבה נעימה במרחב הביתי ולא לסבול כל כך מהחום. בלעדיו ממש קשה לישון בלילה. כמובן שהוא יכול גם לחמם אותנו בחורף אך עיקר החשיבות של המזגן הוא קירור הבית בקיץ. אבל לצד התועלת הרבה שאנו מפיקים מהמזגן יש לצפות מידי פעם לתקלות. אמנם מזגן טוב ואיכותי, אשר עושים בו שימוש נכון, יכול להחזיק שנים רבות אך בכל זאת תקלות עלולות להתרחש מידי פעם. אחת התקלות הנפוצות ביותר במזגנים היא נזילות מים. אז מה עושים כאשר ישנן נזילות מים מהמזגן ומדוע בכלל הן מתרחשות?

תיקון נזילות מים מהמזגן

בעיית עובש

נזילות מים מהמזגן הן בלתי נסבלות; אף אחד לא רוצה מים מטפטפים לו בתוך הבית או בתוך העסק. בדרך כלל אותם המים שמתחילים בתור מטרד גורמים גם לנזק של ממש לקירות אשר צוברים רטיבות ואחר כך עובש. עובש על הקירות הוא הרבה יותר ממפגע אסתטי, זוהי סכנה בריאותית של ממש. לכן כאשר ישנה נזילת מים מהמזגן אנו מעוניינים בתיקון מידי. פתרון קל הוא הזמנה של טכנאי מזגנים מקצועי על מנת לאתר את הסיבה לנזילות המים ומתן פתרון. בדרך כלל זהו הפתרון ההגיוני ביותר מגיוון שלא מומלץ שחובבנים יתעסקו עם המזגן. אך כאשר מדובר בנזילות מים מהמזגן, יתכן שמדובר בבעיה פשוטה למדי שכדאי לנסות להתמודד איתה לבד לפי שממהרים להזמין טכנאי.

בעייה בצינור סילוק המים

חשוב להבין שהמזגן מפיק מים באופן טבעי; זוהי תופעה טבעית שמתרחשת כאשר המזגן מקרר את האוויר, הלחות מתעבה לטיפות מים אשר מצטברים לכמויות גדולות מאוד. המזגן ערוך לטפל במים אלו ויש לו מערכת ניקוז לסילוק המים החוצה. במקרים רבים הסיבה לנזילת המים היא בעיה בצינור אשר מסלק את אותם עודפי המים. לא תמיד זוהי הסיבה, אך במידה וזוהי הסיבה היא בדרך כלל ניתנת לפתרון מהיר שכל אחד יכול לעשות לבדו.

מחסור בגז

גורם נוסף לנזילות מים הוא מחסור בגז. מקרים שכאלו ניתן לזהות בקלות מכיוון שרואים שהצינורות מתכסים בשכבת קרח וזהו סימן ברור למחסור בגז. במידה וישנו מחסור בגז יש צורך בטכנאי מזגנים אשר ימלא גז אך לפני הכל יבדוק מדוע ברח הגז.  ישנן תקלות טכניות נוספות שעלולות לגרום לנזילת מים. ברמת העיקרון, אם מדובר במזגן שזה עתה הותקן וישנה נזילת מים, יתכן שזה בגלל התקנה לקויה או משהו פגום במזגן. במקרה כזה מוטב מייד להזמין שירות ולתת להם לטפל בבעיה.

מה לעשות כאשר יש לי נזילת מים במזגן?

הדבר הראשון שצריך לעשות במקרה של נזילת מים היא לבדוק את צינור הניקוז של המזגן. יתכן שהצינור מקופל ולכן המים אינם יכולים להתנקז ומתחילים לטפטף ממקומו שונים ויתכן שישנה סתימה בצינור, דבר שיכול להיווצר מהתפחות עובש בתור הצינור. מקרים שכאלו ניתן לפתור בקלות באמצעות ניקוי הצינור ושחרור הקיפול במקרה ויש כזה. במקביל מומלץ גם להוציא את המסננים של המזגן ולנקות אותם.

טכנאי מזגנים מוסמך

אם ביצעתם שלבים אלו והבעיה ממשיכה יש לפנות לטכנאי מזגנים מוסמך. רוב הבעיות ניתנות לפתרון מהיר אך בתנאי שהטכנאי יודע מה הוא עושה. כאשר זיהיתם סימנים ראשונים של נזילה, ולא הצלחתם לתקנה בעצמכם, התקשרו מייד לשירות של טכנאי מזגנים. אנשים רבים מגיעים למסקנה שהם יכולים לחיות עם הנזילה כל עוד המזגן ממשיך לעבוד ולקרר; אל תדחו את פתרון הבעיה גם אם המזגן עובד. בהחלט יתכן שהבעיה תחמיר ובתוך מספר ימים תמצאו את עצמכם עם מזגן מושבת.