תקלות נפוצות במזגנים

בכל שאלה או התייעצות חייגו אלינו עוד היום.

אנו חיים במדינה חמה ומשנה לשנה הקיץ הישראלי הופך להיות חם וארוך יותר. לכן אין זה פלא כי כמעט בכל בית בישראל מותקן מזגן אחד לפחות, ישנם בתים בהם מותקן מזגן מרכזי או מיני מרכזי ויש בתים בהם מתקינים מספר מזגנים כדי לשלוט בהפעלת המיזוג בקיץ ובחורף. המזגן בבית או בעסק פועל שעות ארוכות וכמו כל מנוע ומערכת מכאנית וחשמלית מדי פעם יש לבצע תיקונים.

מחסור בגז במזגן

אחת התקלות הנפוצות ביותר הינה מחסור בגז אשר משבש את פעילותו התקינה של המזגן ועד להשבתתו לחלוטין. גם במערכת סגורה הגז עלול לדלוף מהמחברים אשר תפקידם הוא לחבר בין צינורות הגז. סיבה אפשרית נוספת לדליפה היא פגיעה ישירה באיטום או בצינורות עצמם.

פתרון: טכנאי מזגנים צריך לבדוק את כמות הגז במזגן ולהוסיף במידת הצורך וכן לבדוק האם ישנה דליפת גז אשר גרמה לתקלה.

מדחס מקולקל במזגן

תפקידו של המדחס הינו לבצע דחיסה יעילה של המכשיר. מכיוון שזהו רכיב הפועל באמצעותה של מערכת חשמלית ייתכנו תקלות מכניות או חשמליות אשר ישפיו על תפקודו התקין של המזגן. בנוסף, קיימת סכנת קורוזיה בחלקים אשר מורכבים ממתכת.

פתרון: טכנאי מזגנים צריך לבדוק האם ניתן לתקן את המדחס או להחליפו לחלוטין.

repairing of air conditioners

פילטר מזגן מלוכלך

הפילטרים הם רשתות הנשלפות מהמזגן אשר תפקידן להגן על המערכת שלו. במידה והפילטרים מלוכלכים הם פוגעים בתפקוד המערכת ויעילותו של המזגן. אחד מסימני ההיכר של תקלה זו הוא צליל פעולה "חנוק" או ריח לא נעים שוצא מהמזגן.

פתרון: אחת לחודשיים מומלץ להוציא את המסנן, לשטוף אותו, ליבש ולהחזיר לתוך המזגן. בהיעדר טיפול במזגן זה עלולות להיווצר בעיות רבות כדוגמת נזעלה פנימית של מים בתוך המערכת.

צינור ניקוז מים סתום

צינור ניקוז המים הינו רכיב חשוב במזגן אשר נועד למנוע הצטברות של מים בתוך המערכת. כאשר צינור זה סתום עלולה להיווצר הצפה. במקרה זה המים יחזרו פנימה דרך היחידה הפנימית וייווצרו שלוליות בתוך הבית.

פתרון: יש לבדוק האם הצינור סתום או נמצא במקום בו לא מתאפשרת זרימה תקינה של המים.

דליפת גז

יש מקרים בהם בעקבות סדק או פיצוץ בצנרת הגז דולף החוצה והמזגן אינו מקרר.

פתרון: טכנאי מזגנים מיומן ישתמש בהתאם לצורך בתרסיס מיוחד שנועד לגילוי מקום הדליפה וכך יוכל לתקן את המזגן באמצעות הלחמת הצנרת, תיקון חיבורים, החלפת הצנרת או החלפת חלק פגום בחדש. כמו כן, יש מקרים בהם אחד מצינורות הניקוז נסתם ואז נהוג להחליף את הצינור. במקרים אחרים יש לנקות את הפילטר, במיוחד כאשר מאבחנים כי קיים ריח לא נעים כאשר מפעילים את המזגן או אבק חודר לבית מפתחי הקירור של המזגן.

תקלות חשמליות

אחת התקלות הנפוצות הינה קצר במזגן אשר עלול להשבית את המזגן לחלוטין ואף לפגוע בשאר המכשירים החשמליים בבית. קצר זה עלול להיווצר עקב עומס או אפילו בלאי.

פתרון: טכנאי מזגנים יבדוק מהו המקור לקצר וייתקן בהתאם.

בעיות ביחידת הבקרה

כאן ישנם מספר מקרים עיקריים כדוגמת מזגן שלא מקרר או מחמם לפי הטמפרטורה המדויקת או טרמוסטט שלא מכבה את המדחס כאשר הוא מגיע לטמפרטורה הרצויה.

פתרון: יש להזמין טכנאי מזגנים מנוסה הבקיא בכל הבעיות מסוג זה.